İşte Büyük ve Etkileyici Gözlerin Sırrı

Çok azımız ceylan gözlerle doğarız ama iyi ki neredeyse her şeyi mümkün kılan makyaj gibi bir kurtarıcımız var. Siz de makyajınızı yaparken uygulayacağınız birkaç püf noktası ile bakışlarınızı daha çekici hale getirmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız 5 adımlık kılavuza mutlaka göz atın!

1. AÇIK RENKLİ BİR GÖZ FARI KULLANIN 

Açık renkli göz farını parmaklarınızla hafif dokunuşlar yaparak göz kapağınıza uygulayın. Bu yöntem size daha eşit bir ton sağlarken, açık renkli göz farınız ise gözlerinizi aydınlatacaktır.

2. GÖZ HATLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRİN 

Cilt tonunuzdan hafifçe koyu bir göz farı tonu seçin ve göz kapağı kıvrımına (gözünüzü kapattığınızda göz yuvarının üstüne denk gelen yatay hatta) uygulayın. Böyle gözleriniz ön plana çıkacaktır.

3. GÖZ İÇİNE KALEM ÇEKİN 

Beyaz ya da açık pembe gibi açık renk bir eyeliner seçin ve göz içine uygulayın. Bu açık renk uygulama, göz yuvarlarınızın olduğundan daha büyük görünmesini ve potansiyel kızıllığı örtmenizi sağlar. Ekstra etki için üst kirpik çizginize siyah bir eyeliner uygulayabilirsiniz.

4. KİRPİKLERİNİZİ KIVIRIN 

Uzun kirpikler, olduğundan daha büyük görünen gözler anlamına gelir. Bu yüzden sadık kirpik kıvırıcınızdan yardım isteme zamanı geldi. Ancak kirpiklerinizi maskara uygulamasından önce kıvırmayı sakın unutmayın. Aksi takdirde kirpiklerinizi kırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın